اگر یک توسعه دهنده هستید، انتخاب مخزن کد برای پروژه شما می تواند چالش برانگیز باشد. شما می خواهید پلتفرمی را پیدا کنید که متناسب با جریان کاری و نیازهای تیمتان باشد و تا حدالامکان برای شما و تیمتان کارآمد باشد. دو انتخاب محبوب Bitbucket و GitHub هستند، که می توانید از آنها استفاده کنید. اما تفاوت بین Bitbucket با GitHub چیست؟

در این مقاله، مفهوم و تفاوت‌های بین GitHub و Bitbucket را بررسی می‌کنیم و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب‌ تر است.

مخزن کد (Code Repository) چیست؟

مخزن کد یک آرشیو فایل و مرکز میزبانی مخزن است که کد منبع و اسناد فنی پروژه های توسعه را ذخیره می کند. برای دسترسی عمومی و خصوصی در دسترس است. این ابزار معمولاً توسط توسعه دهندگان، مهندسان نرم افزار یا برنامه نویسان برای کار بر روی پروژه های نرم افزاری یا توسعه وب سایت استفاده می شود. با این حال، تیم‌های کار از راه دور نیز می‌توانند این ابزار را مفید بدانند زیرا همه را قادر می‌سازد تا پیشرفت پروژه را بررسی کنند.

علاوه بر این، مخازن کد می توانند به صورت زیر عمل کنند:

 • سیستم کنترل نسخه تاریخچه ویرایش ها و نسخه ها را ارائه می دهد و به پیگیری همه تغییرات ایجاد شده در پروژه کمک می کند. اگر کد را تغییر دادید و پروژه شروع به کار نکرد، به سادگی به نسخه های قبلی برگردید قادر به اصلاح اشتباهات باشید.
 • اسناد منسجم برای دیباگ کردن آسان. نسخه های قبلی و فعلی یک کد را به طور همزمان در همان صفحه مرور کنید. این کار تشخیص هرگونه اشکال را قبل از انتشار پروژه آسان تر می کند.
 • ابزار توسعه مشارکتی این امکان همکاری در پروژه ها و ماژول ها و همچنین کدنویسی از هر نقطه را بدون تکیه بر حافظه محلی خاص فراهم می کند. این یک ابزار مفید برای کسانی است که می‌خواهند چندین نفر در بهبود کد مشارکت داشته باشند یا یک پروژه منبع باز را شروع کنند.
 • نمونه کارها دیجیتال برای توسعه دهندگان. مانند یک وبلاگ برای یک نویسنده، یک مخزن کد می تواند به عنوان یک نمونه کار برای یک توسعه دهنده کار کند. این مهارت های کدنویسی آنها را به مشتریان و کارفرمایان بالقوه نشان می دهد.

اگر با گیت و گیت هاب آشنایی ندارید، می توانید آموزش گیت را در سایت امیر رسولی مشاهده کنید.

هنگامی که در مورد سیستم های کنترل نسخه (VCS) صحبت می کنیم، دو نوع موجود است: VCS متمرکز (CVCS) و VCS توزیع شده (DVCS).

CVCS دارای یک مخزن مرکزی واحد است که توسعه دهندگان به اشتراک می گذارند و می توانند در آن مشارکت کنند. برای انجام هر گونه تغییر، باید به اینترنت دسترسی داشته باشید و کد باید روی یک سرور داخلی باشد. نمونه هایی از CVCS عبارتند از Subversion (SVN) و سیستم نسخه همزمان (CSV).

در همین حال، DVCS از چندین مخزن پشتیبانی می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که مخازن محلی خود را داشته باشند و به طور مستقل کار کنند. همچنین امکان کار بر روی DVCS بدون اتصال به اینترنت وجود دارد.

نمونه‌هایی از DVCS Git و Mercurial هستند که از طریق پلتفرم‌های میزبانی کد مانند Bitbucket و GitHub مدیریت می‌شوند. (گیت git چیست؟)

Bitbucket چیست؟

Bitbucket یکی از بزرگترین خدمات مدیریت کد منبع برای میزبانی و مدیریت مخازن شما است که متعلق به Atlassian است. در حال حاضر، Bitbucket فقط از Git پشتیبانی می کند. قبلاً از Mercurial نیز پشتیبانی می کرد، اما در سال 2020 به دلیل کاهش مداوم استفاده از Mercurial در بین کاربران Bitbucket متوقف شد.

همه پلن های Bitbucket مخازن عمومی و خصوصی نامحدودی را ارائه می دهند، اما طرح رایگان تنها به حداکثر پنج کاربر اجازه استفاده را می دهد. طرح های پولی محدودیت کاربری ندارند.

Bitbucket چیست

گیت هاب GITHUB چیست؟

GitHub یک سرویس میزبانی مخزن است که به شما امکان میزبانی، بررسی و مدیریت پروژه های توسعه را به طور مشترک از هر نقطه می دهد. GitHub از Git و SVN پشتیبانی می کند. در حال حاضر بزرگترین مخزن کد، گیت هاب می باشد که بیش از 100 میلیون مخزن در آن فعالیت دارند.

این مخازن نامحدود عمومی و خصوصی را در همه برنامه ها ارائه می دهد. GitHub همچنین تخفیف هایی را برای سازمان های غیرانتفاعی و خیریه، طرح های ویژه برای موسسات دانشگاهی و برنامه حامیان GitHub برای حمایت از جامعه منبع باز ارائه می دهد. (گیت هاب چیست؟)

گیت هاب GITHUB چیست

یک مخزن کد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

هنگام انتخاب یک سرویس میزبانی مخزن کد، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

یک مخزن کد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • سازگاری با VCS اگر پروژه شما از Git استفاده می کند، باید یک سرویس مخزن را انتخاب کنید که از Git پشتیبانی می کند.
 • ویژگی های داخلی ببینید آیا سرویس مخزن انتخابی شما دارای ویژگی های داخلی مانند ویکی ها و لیست سفید IP است یا خیر. اگر نه، باید راهی مناسب برای افزودن ابزارهای جدید یا ارتقاء ابزارهای موجود ارائه دهد.
 • مخازن خصوصی یا عمومی مشخص کنید که آیا به یک مخزن خصوصی یا عمومی نیاز دارید و بر این اساس پلتفرم را انتخاب کنید.
 • راحتی در استفاده. ببینید آیا کار کردن با سیستم آسان است، حتی برای مبتدیان.
 • محدودیت اندازه تیم و توزیع دسترسی. اندازه تیم های خود و پویایی کار خود را در نظر بگیرید. تیم های راه دور در مناطق زمانی مختلف ممکن است نیازهای متفاوتی نسبت به تیم های حضوری داشته باشند. همچنین سطح دسترسی مورد نیاز تیم های شما در سرویس مخزن را در نظر بگیرید.
 • اندازه پروژه و ذخیره داده ها اگر پروژه‌های شما نیاز به پردازش فایل‌های داده بزرگ مانند انیمیشن یا ویدیو دارند، باید پلتفرمی را انتخاب کنید که با داده‌های بزرگ‌ تر به خوبی کار کند.
 • سرعت. سرعت آپلود و دانلود سرویس را بررسی کنید.
 • استانداردهای SLA قراردادهای سطح سرویس را از نظر زمان کار، خرابی و پهنای باند بررسی کنید.
 • پشتیبانی مشتری. پلتفرم باید اسناد گسترده ای را ارائه دهد و تیم پشتیبانی مشتری باید به راحتی قابل دسترسی باشد.
 • رعایت امنیت اطمینان حاصل کنید که پلتفرم بهترین شیوه های امنیتی را اعمال می کند. همچنین باید با برنامه‌های مربوط به سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات، مانند ISO/IEC 27001 و ISO/IEC 27018 مطابقت داشته باشد.
 • ادغام ابزار شخص ثالث باید با ابزارهای خارجی ادغام شود که می تواند گردش کار شما را بهبود بخشد. به عنوان مثال، ابزارهای مدیریت کار و تضمین کیفیت برای اطمینان از گردش کار روان و کد با کیفیت بالا

مقایسه Bitbucket با GitHub: ویژگی های اصلی

Bitbucket و GitHub چندین ویژگی مشابه را ارائه می دهند، اما هر کدام از طریق خدمات متمایز هستند:

مقایسه Bitbucket با GitHub

بیت باکت

 • مخازن خصوصی نامحدود: Bitbucket مخازن خصوصی نامحدود رایگان را برای افراد یا تیم های کوچک با حداکثر پنج عضو ارائه می دهد. برای افزایش مقیاس، طرح استاندارد را با 3 دلار/کاربر/ماه یا طرح Premium با 6 دلار/کاربر/ماه انتخاب کنید.
 • ادغام جیرا و ترلو: Bitbucket به طور یکپارچه با سایر محصولات Atlassian مانند نرم افزار ردیابی مشکل Jira و ابزار سازماندهی پروژه Trello ادغام می شود تا به تیم های شما کمک کند که به طور موثرترین کار کنند.
 • بررسی کدها ویژگی درخواست پول: Bitbucket به تأیید کارآمدتر بررسی کد کمک می کند. تأیید کنندگان را به یک چک لیست ادغام اختصاص دهید و در مورد کد منبع با استفاده از بخش نظرات درون خطی به راحتی قابلیت بحث وجود دارد.
 • Bitbucket Pipelines: پروژه های خود را با یکپارچه سازی پیوسته داخلی و تحویل مداوم (CI/CD) بسازید، آزمایش کنید و اجرا کنید. این می تواند خطای انسانی را کاهش دهد و به تیم شما اجازه دهد تا روی کارهای مهم تری تمرکز کند.
 • تاریخچه استقرار و قابلیت مشاهده خلاصه استقرار به شما امکان می‌دهد بررسی کنید که کدام نسخه از پروژه خود را اجرا می‌کنید، همه در یک صفحه.
 • پیکربندی به عنوان کد Bitbucket به شما امکان می دهد پیکربندی ساخت خود را در یک فایل .yml ذخیره و مدیریت کنید و فرآیند پیکربندی را ساده می کند.
 • Git Large File Storage پشتیبانی می کند. Bitbucket پسوند Git Large File Storage (LFS) را برای جایگزینی فایل‌های بزرگ با اشاره‌گرها ارائه می‌کند و به شما کمک می‌کند زمان‌های کلون‌سازی کوتاه‌تری داشته باشید.
 • ویژگی های امنیتی گسترده کد خود را با لیست سفید IP ذخیره کنید و از کاربران بخواهید که تأیید 2 مرحله‌ای را فعال کنند. Bitbucket همچنین داده های در حال انتقال را رمزگذاری می کند و از آن ها در برابر تغییرات یا افشای غیر مجاز محافظت می کند.
 • همچنین گزینه هایی برای محدود کردن دسترسی یا اعطای مجوزهای شعبه برای کاربران خاص وجود دارد که به شما امکان می دهد اقدامات آنها را کنترل کنید.
 • Bitbucket همچنین با چندین برنامه انطباق مهم مانند SOC II و SOC III مطابقت دارد، به این معنی که ممیزی کنترل امنیت و حریم خصوصی را پشت سر گذاشته است.

گیت هاب

 • مخزن خصوصی و عمومی نامحدود. GitHub مخازن و همکاران نامحدودی را برای همه برنامه های خود ارائه می دهد. پلن های پریمیوم از 4 دلار در هر کاربر در ماه شروع می شود، با مزایای لایه ای اضافی مانند امنیت پیشرفته و حسابرسی.
 • فضاهای کد. موجود در نسخه بتا، یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) است که به شما امکان می دهد به طور کامل در فضای ابری توسعه دهید. این ویژگی همه چیزهایی را که ممکن است برای توسعه یک مخزن به آن نیاز داشته باشید، از جمله ویرایشگر متن، ابزارهای ردیابی اشکال و دستورات Git را دارد. همچنین فرآیند نصب را هنگام شروع یک پروژه جدید تسهیل می کند و به توسعه دهندگان جدید اجازه می دهد تا در اسرع وقت کدنویسی را شروع کنند.
 • درخواست ها را PULL و کد را بررسی کنید. GitHub به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 نفر را برای کار بر روی یک مشکل خاص یا درخواست pull تعیین کنید و به شما امکان می دهد ردیابی کنید که چه کسی روی چه چیزی کار می کند. قبل از ادغام تغییرات در مخزن، از یک درخواست کشش برای بحث و بررسی هر گونه تغییر استفاده کنید.
 • اتوماسیون با GitHub Actions. با GitHub همه چیز را، به عنوان مثال، CI/CD، تأییدیه‌ها، و ورود به سیستم به طور خودکار انجام دهید. این به شما کمک می کند تا بهترین شیوه ها را برای کل سازمان خود استاندارد و مقیاس کنید.
 • GraphQL API. از آن برای ایجاد پرس و جو برای داده های خود در GitHub استفاده کنید و دقیقاً داده های مورد نیاز خود را واکشی کنید.
 • اسرار رمزگذاری شده اطلاعات حساس را در مخزن یا محیط های مخزن خود ذخیره کنید.
 • تجسم گردش کار پیشرفت پروژه خود را از طریق یک نمودار بلادرنگ بررسی کنید. این به شما کمک می کند تا گردش های کاری پیچیده را درک کنید و به راحتی با اعضای تیم خود در مورد وضعیت پروژه ارتباط برقرار کنید.
 • صفحات GitHub میزبانی و انتشار وب سایت های ایستا از طریق GitHub و تبدیل آنها به منبع باز. از آنها برای نشان دادن مهارت های خود به عنوان یک توسعه دهنده یا دعوت از سایر علاقه مندان به توسعه وب سایت یا نرم افزار برای مشارکت در پروژه شما استفاده کنید.
 • امنیت گسترده ویژگی‌های امنیتی مختلف آن شامل یک گزارش حسابرسی امنیتی برای بررسی اقدامات انجام شده توسط اعضای تیم شما و اسکن کد برای یافتن آسیب‌پذیری‌ها و جلوگیری از مشکلات آینده است. همچنین، GitHub با SOC I و SOC II مطابقت دارد.
 • برنامه های مشتری دسترسی به GitHub در دستگاه های تلفن همراه، به شما امکان می دهد در هر زمان و هر مکان روی ایده های خود کار کنید.

مقایسه رابط کاربری Bitbucket و GitHub

اگر مبتدی هستید، آشنایی با مخازن کد ممکن است زمان ببرد. با این حال، Bitbucket و GitHub به دلیل رابط کاربری آسان و قابل درک خود شناخته شده اند، بنابراین اجازه دهید هر پلتفرم را با هم مقایسه کنیم.

بیت باکت

Bitbucket یک رابط تمیز دارد که پیدا کردن آنچه را که نیاز دارید آسان می کند. ناوبری نوار کناری آن به بررسی عناصر مخزن مانند پروژه ها، شاخه ها و استقرارها کمک می کند. مرکز رابط Bitbucket داشبورد Your Work است. این بخش امکان دسترسی آسان به مخازن و درخواست های شما را فراهم می کند. همچنین می‌تواند درخواست‌های PULL شما را ردیابی و فیلتر کند و به شما امکان می‌دهد موارد خاص را به سرعت پیدا کنید.

Bitbucket همچنین به شما امکان می دهد تاریخچه فید فعالیت خود را مشاهده کرده و کد خود را در همان پنجره ویرایش کنید. این امکان را به شما می دهد تا به راحتی آنها را بدون جابجایی بین برگه ها مرور و کار کنید. همچنین امکان مشاهده نسخه های مختلف کد در کنار هم وجود دارد که به شما امکان می دهد آخرین تغییرات را بررسی کنید.

گیت هاب

رابط کاربری ساده آن، مخازن شما را در قالب تب هایی مانند کد، پروژه ها و بینش ها نشان می دهد. قالب برگه باعث می‌شود که در ابتدا طرح‌بندی کمی درهم به‌هم به نظر برسد، اما زمانی که با ناوبری افقی آن آشنا شدید، پیمایش آسان خواهد بود. GitHub یک پلتفرم آزمایش شده برای بررسی مشترک کد است. این سیستم به شما امکان می دهد تعهدات همکاران خود را برای بررسی بهبود پروژه پیگیری و بررسی کنید.

GitHub همچنین برنامه های مشتری مانند GitHub for Mobile و GitHub Desktop را ارائه می دهد. برنامه تلفن همراه به شما کمک می کند تا به راحتی از دستگاه تلفن همراه خود کار کنید. در همین حال، برنامه دسکتاپ برای مبتدیان عالی است زیرا گردش کار توسعه را با استفاده از رابط کاربری گرافیکی (GUI) ساده می کند.

دسکتاپ GitHub همچنین ویژگی تقسیم تفاوت را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تغییرات کد را در یک نمای جانبی بررسی کنید. این تغییرات را برجسته می کند و بررسی موارد جدید را بسیار آسان تر می کند.

مقایسه حریم خصوصی و دسترسی گیت هاب و بیت باکت

دسترسی تیم یکی از جنبه های ضروری است که باید هنگام انتخاب مخزن کد مورد توجه قرار گیرد. بیایید نگاهی به آنچه Bitbucket و GitHub ارائه می دهند بیاندازیم.

مقایسه حریم خصوصی و دسترسی گیت هاب و بیت باکت

بیت باکت

اگر طرح رایگان Bitbucket را دریافت کنید، مخازن خصوصی نامحدودی خواهید داشت که حداکثر تا پنج نفر به آن دسترسی دارند. از سوی دیگر، کاربران برنامه های پولی آن، مخازن نامحدود و بدون محدودیت کاربری دریافت می کنند. ادغام Jira به شما این امکان را می دهد که ببینید اعضای تیم شما روی کدام مخازن کار می کنند و کدام پروژه ها آماده انتشار هستند و شفافیت در جریان کار را تضمین می کند.

مجوزهای شعبه را برای اجرای گردش های کاری خاص و جلوگیری از خطاهایی مانند حذف تصادفی تنظیم کنید. افرادی را که می توانند در هر شاخه ای بنویسند یا ادغام شوند، تعیین کنید، در حالی که سایر افراد در تیم باید از یک درخواست PULL برای پیشنهاد ادغام استفاده کنند. علاوه بر آن، کاربران ممتاز ویژگی لیست سفید IP را دریافت می کنند تا اطمینان حاصل شود که اعضای تیم همیشه از یک آدرس IP ایمن به پروژه ها دسترسی دارند.

GitHub

GitHub مخازن خصوصی و عمومی نامحدودی را برای تعداد نامحدودی از کاربران در تمام برنامه های خود فراهم می کند. بررسی کد آن به اعضای تیم شما اجازه می‌دهد تا قبل از ادغام با شاخه پایه، تغییرات پیشنهادی را در یک درخواست PULL اظهار نظر، تایید یا درخواست کنند.

از نظر مجوزهای شعبه، GitHub قوانین حفاظت از شعبه را برای اجرای گردش های کاری مشخص ارائه می کند. به عنوان مثال، یک قانون تنظیم کنید که هر درخواست PULL باید تأیید شود یا بررسی وضعیت قبل از ادغام در یک شعبه انجام شود. این کار شما را از اشتباهات احتمالی محافظت می کند، مانند حذف تصادفی یک همکار. مانند Bitbucket، GitHub همچنین یک ویژگی لیست سفید IP را ارائه می دهد.

مقایسه GitHub با Bitbucket : ادغام شخص ثالث

برنامه های افزودنی و برنامه های شخص ثالث به گسترش عملکرد مخزن کد شما کمک می کنند. Bitbucket و GitHub هر دو ادغام های شخص ثالث مختلفی را ارائه می دهند، بنابراین بیایید ببینیم آنها چه چیزی ارائه می دهند.

مقایسه GitHub با Bitbucket : ادغام شخص ثالث

Bitbucket

به عنوان یکی از ابزارهای Atlassian، Bitbucket به طور یکپارچه با سایر نرم افزارهای Atlassian ادغام می شود. همچنین هزاران برنامه در بازار Atlassian موجود است. در اینجا برخی از برنامه هایی که می توانید با Bitbucket ادغام کنید آورده شده است:

 • Bamboo – سرور Bamboo شما را قادر می سازد تا ساخت ها، آزمایش ها و نسخه های خودکار را در یک گردش کاری واحد ببندید. همچنین به شما کمک می کند تا مشکلات را سریع تشخیص دهید.
 • Opsgenie – به عیب یابی خطاها و حل مشکلات استقرار CI/CD در صورت بروز کمک می کند. Opsgenie شما را در مورد خدمات تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین می توانید بلافاصله این حادثه را بررسی و تصحیح کنید.
 • Webhook to Jenkins – Bitbucket را با Jenkins ادغام می کند تا راه اندازی و مدیریت تریگرها و commit ها را تنظیم و کارهای ساخت مختلف را برای شاخه های مجزا پیکربندی کند.

گیت هاب

اکثر ادغام های ارائه شده در بازار گیت هاب انحصاری GitHub هستند. این بدان معناست که ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد که به طور منحصر به فرد برای کاربران GitHub در دسترس هستند. بعضی از آنها:

 • ZenHub – یک ابزار مدیریت پروژه که با رابط کاربری GitHub ادغام می شود. برای برنامه ریزی و همکاری بهتر، پیشرفت پروژه را تجسم و پیگیری کنید.
 • Azure Pipelines – خطوط لوله CI/CD میزبان ابر برای ساخت پروژه های منبع باز بر روی چندین سیستم عامل به صورت موازی. مدیریت سخت افزار و ماشین مجازی شما را ساده می کند و گردش کار را پیش می برد.
 • Stale – مسائل قدیمی را می‌بندد و درخواست‌ها را به‌طور خودکار دریافت می‌کند و به شما کمک می‌کند مخازن خود را شلوغ کنید. پس از مدتی عدم فعالیت، علامت قدیمی اعمال می شود و زمانی که قرار است هر یک از آنها را ببندد به شما اطلاع می دهد.

ذخیره سازی داده ها در بیت باکت و گیت هاب

هر دو GitHub و Bitbucket مخازن نامحدودی را در برنامه های خود ارائه می دهند، اما هر کدام محدودیت ذخیره سازی متفاوتی دارند. بیایید تفاوت های بین پلتفرم ها را بررسی کنیم.

ذخیره سازی داده ها در بیت باکت و گیت هاب

بیت باکت

Bitbucket از Git Large File Storage (LFS) پشتیبانی می کند. این فایل های بزرگ شما را در حافظه موازی با کد شما نگه می دارد و منابع سبک وزن را در مخزن Git شما ذخیره می کند. طرح رایگان Bitbucket 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای فایل های LFS فراهم می کند، در حالی که برنامه های استاندارد و Premium به ترتیب 5 و 10 گیگابایت را ارائه می دهند. اگر می‌خواهید افزایش دهید، 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی LFS اضافی با 10 دلار در ماه دریافت کنید.

Bitbucket همچنین Bitbucket Data Center را برای سازمان‌ ها یا شرکت‌هایی که به راه‌ حل‌های ذخیره‌ سازی بزرگ‌تری نیاز دارند، ارائه می‌دهد. برای 25 کاربر از 2300 دلار در سال شروع می شود. این شامل ویژگی هایی مانند آینه سازی هوشمند برای صرفه جویی در زمان شبیه سازی و بازیابی فاجعه است که به شما کمک می کند عملیات را در یک مرکز داده جایگزین از سر بگیرید.

GitHub

GitHub با طرح رایگان خود 500 مگابایت فضای ذخیره سازی بسته GitHub را فراهم می کند. طرح تیم 2 گیگابایت، در حالی که مشتریان GitHub One و GitHub Enterprise 50 گیگابایت دریافت می کنند.

همچنین 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان و 1 گیگابایت پهنای باند رایگان در ماه را برای کاربران Git Large File Storage ارائه می دهد. فضای ذخیره سازی و پهنای باند اضافی برای خرید در یک بسته داده موجود است که هزینه آن 5 دلار در ماه است. 50 گیگابایت پهنای باند و فضای ذخیره سازی به مدت یک ماه در اختیار شما قرار می دهد.

GitHub به شما این امکان را می دهد تا به تعداد مورد نیاز بسته های داده بخرید، بنابراین اگر به 250 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارید، پنج بسته داده خریداری کنید.

Bitbucket در مقابل GitHub: تفاوت ها

تفاوت اصلی Bitbucket و GitHub در این است که Bitbucket بر روی مخازن خصوصی متمرکز است و اجازه می دهد تا 5 همکار را به صورت رایگان داشته باشید، در حالی که GitHub برای مخازن عمومی مناسب تر است. در مخازن خصوصی، GitHub تنها به 3 همکار به صورت رایگان اجازه می دهد.

Bitbucket در مقابل GitHub تفاوت ها

تفاوت‌های کلیدی بین GitHub و Bitbucket وجود دارد که ممکن است با نیازهای مختلف سازمان مطابقت داشته باشد:

 • Bitbucket بیشتر بر روی مخازن خصوصی تمرکز می کند، در حالی که GitHub بر حمایت خود از مخازن عمومی تأکید می کند.
 • GitHub دسترسی نامحدودی را برای کاربران در طرح رایگان خود فراهم می کند.
 • itbucket فقط برای حداکثر پنج نفر در مخازن خصوصی رایگان خود دسترسی دارد.
 • GitHub برنامه های مشتری را برای موبایل و دسکتاپ ارائه می دهد، در حالی که Bitbucket این کار را نمی کند.
 • GitHub از Git و SVN پشتیبانی می کند. Bitbucket فقط از Git پشتیبانی می کند.
 • در مورد ناوبری، Bitbucket از نوار کناری استفاده می کند، در حالی که GitHub از تب های افقی استفاده می کند.
 • GitHub به طور پیش فرض دارای تب Projects است. با Bitbucket، باید Trello را ادغام کنید تا یک بخش اختصاصی برای بررسی و بررسی پروژه های خود داشته باشید.

با این حال، Bitbucket و GitHub نیز ویژگی های مشابهی دارند، مانند:

 • پشتیبانی Git
 • هر دو ابزارهایی برای مدیریت و پیگیری پروژه شما ارائه می دهند.
 • مخازن خصوصی نامحدود رایگان.
 • ادغام CI/CD – Bitbucket با Pipelines Bitbucket و GitHub با GitHub Actions.

بهترین مخزن کد، کدام است؟

بهترین مخزن کد، کدام است

هیچ راه حل یکسانی برای این سوال وجود ندارد زیرا هر سازمان نیازهای متفاوتی دارد. به طور کلی، یک مخزن کد خوب باید ابزاری برای مشاهده گردش کار توسعه پروژه شما فراهم کند. این باید به شما و اعضای تیمتان اجازه دهد تا پروژه ها را به طور موثر اندازه گیری، نظارت، بحث و گفتگو کنید و مدیریت کنید.

همچنین باید ادغام های مختلفی مانند برنامه های مدیریت کار و تضمین کیفیت را برای بهبود گردش کار شما ارائه دهد. در مورد سایر جنبه ها، این به ترجیحات سازمان شما بستگی دارد. در اینجا توصیه های ما وجود دارد:

 • اندازه پروژه: اگر تیم شما حداکثر پنج نفر است و فقط به مخازن خصوصی نیاز دارید، طرح رایگان Bitbucket انتخاب خوبی است. اگر تیم‌های بزرگ‌تری دارید که روی مخازن عمومی یا خصوصی کار می‌کنند، به سراغ طرح رایگان GitHub یا برنامه‌های Premium GitHub و Bitbucket بروید.
 • غیر انتفاعی یا تجاری اگر پروژه شما مربوط به مسائل غیرانتفاعی یا دانشگاهی است یا منبع باز است، GitHub طرح های ویژه ای را برای پروژه هایی در این زمینه ها ارائه می دهد. اگر سازمان شما تجاری است، هم GitHub و هم Bitbucket راه حل های عالی ارائه می دهند.
 • ادغام های شخص ثالث برای Bitbucket، Atlassian Marketplace بیش از 2300 برنامه از جمله سایر نرم افزارهای Atlassian و ابزارهای یکپارچه سازی مداوم (CI) را ارائه می دهد. در همین حال، اگر به گزینه های زیادی نیاز ندارید، GitHub برنامه های زیادی را در بازار GitHub ارائه می دهد. اکثر آنها به طور انحصاری برای GitHub در دسترس هستند.

منبع

نوشته مقایسه Bitbucket با GitHub: کدام مخزن کد بهتر است؟ اولین بار در امیر رسولی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *